poniedziałek, 21 września 2015

Kradzież książek...

Pierwszy post na moim blogu chciałabym poświęcić na przedstawienie niezwykłej książki, jaką jest "Złodziejka książek" autorstwa Markus'a Zusak'a. Opowiada o losach niemieckiej dziewczynki, Liesel Meminger, żyjącej w czasie II wojny światowej. Na pogrzebie brata kradnie pierwszą książkę. Od tego wszystko się zaczęło. Później Liesel trafia do rodziny zastępczej. Kiedy przybrani rodzice przyjmują pod swój dach Żyda, jej życie całkowicie się zmienia...
"Złodziejka książek" to opowieść o miłości, przyjaźni i ludziach w czasie wojny. Jestem pewna, że ta historia poruszy serce każdego. Tutaj można poczytać opinie o książce

W 2013 powstała adaptacja filmowa powieści w reżyserii Brian'a Percival'a. W mojej opinii równie dobra jak książka. Tutaj można dowiedzieć się więcej o filmie.

Kilka cytatów ze "Złodziejki książek" Markus'a Zusak'a :

"Drobna uwaga. Na pewno umrzecie."
"Jak niemal każde nieszczęście historia zaczęła się szczęśliwie."
"Śmierć nie czeka na nikogo, a jeśli czeka, to niezbyt długo."
"Co jest gorsze od chłopaka, który cię nienawidzi? Zakochany chłopak."





Na koniec chciałabym dodać, że tematyką bloga będą moje dwa główne zainteresowania, czyli książki oraz malowanie i rysowanie. 



7 komentarzy:

  1. Uwielbiam tę książkę *.* czekam na kolejne posty

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam tę książkę *.* czekam na kolejne posty

    OdpowiedzUsuń
  3. Kocham tę książkę, jedna z moich ulubionych. Powodzenia w dalszym pisaniu :D

    OdpowiedzUsuń
  4. Kocham tę książkę, jedna z moich ulubionych. Powodzenia w dalszym pisaniu :D

    OdpowiedzUsuń